Twoja pasja - Twój zawód

Zapisz się na bezpłatne kursy zawodowe.

Pierwsze spotkanie uczestników wyjazdu do Novary w ramach Akredytacji Erasmusa: „Sopoccy seniorzy we Włoszech” - wyjazd nr 1 - 19.02.2024 r.

We wtorek, 19 lutego 2023 r., odbyło się pierwsze z trzech zaplanowanych spotkań uczestników w ramach projektu: „Z Erasmusem+ po Europie – sopoccy seniorzy we Włoszech” poprzedzających wyjazd do Novary. To pierwszy projekt z cyklu, i pierwszy taki wyjazd organizowany w ramach uzyskanej przez CKU Sopot akredytacji w sektorze dorosłych. Wyjazd planujemy w dniach 11-18 marca 2024 r.

Spotkanie uczestników było poświęcone prezentacji programu Erasmus+, celów mobilności, omówieniu wszystkich kwestii formalnych i organizacyjnych związanych z pierwszym wyjazdem.

W spotkaniu udział wzięło 10 seniorów i 4 pracowników CKU. Podczas spotkania uczestnicy mogli się poznać i porozmawiać o kwestiach organizacyjnych z pracownikami Zespołu ds. Projektów. Mieli jednak przede wszystkim możliwość wysłuchać prezentacji naszej doradczyni zawodowej - Pani Anny Dukowskiej, która w bardzo przejrzysty sposób przedstawiła uczestnikom cele i wartości program Erasmus+, w ramach którego sfinansowane będą wyjazdy edukacyjne słuchaczy Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w latach 2023-2027. Dzięki tej prezentacji uczestnicy mogli także lepiej zrozumieć istotę projektu oraz możliwości płynące z ich udziału w mobilnościach Erasmusa dla nich samych, dla CKU Sopot/SUTW jako organizacji „wysyłającej” czy organizacji, która będzie nas gościć we Włoszech.

Podczas spotkania szczegółowo omówiono plan pobytu w Novarze. Program obejmuje różnorodne warsztaty (językowe, kulinarne, taneczne), a także zwiedzanie ciekawych miejsc w ramach poznawania dziedzictwa kulturowego Włoch.

Spotkanie to ma być początkiem intensywnego przygotowania uczestników mobilności pod względem kulturowym i językowym. Kolejne spotkania już wkrótce. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco naszych aktualności i rozważenia uczestnictwa w takich działaniach w przyszłości!

 

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności