Strona główna   
     Aktualności   
     Archiwum   
     Turystyka   
     Projekty   
     Statut   
     Regulamin   
     Działalność   
     Plan zajęć   
     Rekrutacja   
     Czasopismo   
     Galeria prac SUTW   
 
LICZNIK:

 

 
   

"Pejzaż ojczysty" w fotografii

pejzaz ojczysty


Targi Seniora 2018

8 Sopockie Targi Seniora zakończone. Pogoda dopisała, a frekwencja wyniosła ponad 5 000 osób. Dziękujemy za miłe spotkania i do zobaczenia w przyszłym roku!

targi seniora 2018 targi seniora 2018 targi seniora 2018 targi seniora 2018 targi seniora 2018


Piknik w Sopockim Grodzisku

zakonczenie 201718


Zakończenie roku akademickiego 2017/2018

zakonczenie 201718


Bezpiecznie i aktywnie czyli o zapobieganiu urazom osób starszych

Zapraszamy na warsztaty 27 kwietnia 2018 (10.00 – 14.00) "Bezpiecznie i aktywnie czyli o zapobieganiu urazom osób starszych" Miejsce: Sopocki Uniwersytet Trzeciego Wieku w CKU, ul. Koœciuszki 22-24 Sopot

badanie słuchu


Zapraszamy do pracy

Zapraszamy do pracy
wystawa, warsztaty, prelekcje
Miniteka, ul. Obrońców Westerplatte 16, Sopot
wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy na niezwykłą, bo otwartą na inicjatywy odwiedzających wystawę w sopockiej "Minitece". „Zapraszamy do pracy” to wydarzenie przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, w cišgu dwóch dni trwania imprezy (22 i 23.03.2018) w "Minitece" każdy będzie mógł znaleŸć coœ dla siebie. Dla najmłodszych przewidziane są warsztaty artystyczne pod opieką Anny Włodarskiej, której prace wejdą w skład wystawy w bibliotece przy ulicy Obrońców Westerplatte 16. Dzieci będą mogły się opowiedzieć o pracach i ich ekspozycji używając różnych technik artystycznych oraz pomóc w tworzeniu otwartej wystawy, m.in. nadając pracom tytuły. Dla dorosłych, studentów i seniorów przewidziane są zaś prelekcje prowadzone przez dr Roberta Dolewskiego, kuratora wystawy, który zapozna uczestników z ideą dzieła otwartego Umberto Eco oraz z tajnikami filozoficznej interpretacji dzieł sztuki Hansa-Georga Gadamera. Zapraszamy do udziału - projekt potrwa dwa dni. Wstęp wolny.

Działanie „Zapraszamy do pracy” finansowane jest z budżetu miasta Sopotu w ramach stypendium kulturalnego.

Harmonogram wydarzeń

22 marca 2018
11.15 - 12.15 – warsztaty dla dzieci
12.30 – 13.30 - warsztaty dla dzieci
14.00 – 15.00 – warsztaty dla dzieci
15.30 - 16.30 - prelekcja dla dorosłych –„Dzieło otwarte; dzieło w ruchu. Umberto Eco”

23 marca 2018
11.15 - 12.15 – warsztaty dla dzieci
12.30 – 13.30 – warsztaty dla dzieci
14.00-15.00 prelekcja dla dorosłych – „Gra, symbol i święto - koncepcja dzieła sztuki według Hansa-Georga
Gadamera”

badanie słuchu


Klub - pracownia malarska

badanie słuchu


Pierwsze zajęcia z ceramiki

badanie słuchu


„Osteoporoza - choroba współczesnej cywilizacji, profilaktyka i diagnostyka”

Wczoraj na naszym Uniwersytecie odbył się wykład „Osteoporoza - choroba współczesnej cywilizacji, profilaktyka i diagnostyka”. Spotkanie prowadziły: Irena Buraczewska - dyplomowana pielęgniarka, pracujący w pracowni densytometrii i Aleksandra Kasińska - fizjoterapeuta.

badanie słuchu badanie słuchu badanie słuchu badanie słuchu


Nasi studenci i wykładowcy sš nieustannie aktywni, nawet w ferie

Ferie feriami, ale przecież II LO nigdy nie zasypia :) Dzisiaj Zakon Feniksa oraz Seniorzy z Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod przywództwem p. Przemek Staroń udali się do GWŻ Gdańsk, gdzie wysłuchali niesamowicie ciekawego, momentami nieprawdopodobnie zabawnego wykładu o judaizmie, który wygłosił genialny p. Jakub Skrzypczak :) Dawno nie czuliœmy się tak dobrze - tak serdecznego przyjęcia, pięknej gościnnoœci, tak ważnych, a często prostych, mšdrych słów nie mieliśmy okazji poznać, usłyszeć :) Na dodatek mogliśmy z p. Przemek wędrować po niezwykłych zakamarkach Synagogi, która czasem przypomina Schulzowskie dodatkowe miesiące w roku, drzwi, które prowadzą do tylko sobie znanych miejsc, przestrzenie, które tylko czekają, żeby je odkryć :) Piękne wyjœcie, piękne miejsce, piękni ludzie.

badanie słuchu badanie słuchu badanie słuchu badanie słuchu


Badanie słuchu

badanie słuchu


Jerzy Snakowski - Teatr Operowy

Dziś na naszym Uniwersytecie odbył się kolejny wykład Pana Jerzego Snakowskiego z cyklu "Teatr operowy". Tym razem tematem był balet "Dziadek do orzechów".
UTW dla WIOŚP

Jak co roku nasz Uniwersytet gra z orkiestrą WOŚP, tym razem na aukcję przekazaliœmy jedną z prac fotograficznych naszych studentów :D Licytować ją będzie można w sopockim sztabie WOŚP w najbliższą niedzielę w MDK Sopot.
Warsztaty dla seniorów
Świąteczne życzenia
Świąteczne śpiewanie kolęd
Świąteczny Kiermasz Rękodzieła
Świąteczny Kiermasz Rękodzieła
Jak się bronić przed nieuczciwymi praktykami na rynku usług finansowych - Wykład

Zapraszamy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na wykład otwarty, który odbędzie się we wtorek 01.12.2017r. o godz. 11:00 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie ul. Koœciuszki 22-24 w Sali 04.
Wykład pt "Jak się bronić przed nieuczciwymi praktykami na rynku usług finansowych". przeprowadzi: dr hab. Eugeniusz Gostomski, prof. UG


Ogrodów Hortulus Spectabilis

Nasza grupa turystyczna Daglezje pozdrawia z Ogrodów Hortulus Spectabilis:)
Inauguracja nowego roku akademickiego na naszym Sopockim Uniwersytecie

Dzisiaj w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego na naszym Sopockim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. W uroczystości wzięło udział blisko 200 studentów, wykładowcy, władze miasta oraz zaproszeni goście. Nowi studenci otrzymali z rąk Pana Prezydenta Miasta i Pani dyrektor indeksy. Wykład inauguracyjny wygłosiła Pani profesor Katarzyna Rozmarynowska i poświęcony był tajemnicom sopockich ogrodów. Po uroczystości wszyscy chętni mieli okazję zwiedzić aktualne wystawy sztuki eksponowane w sopockiej galerii.
„Musicalomania”

Szanowni Państwo,

mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do Teatru Muzycznego w Gdyni. Z sukcesem kolejny sezon, realizowany jest projekt edukacyjny „Musicalomania”. Tym razem prowadzący i pomysłodawca projektu, Jerzy Snakowski, postanowił skierować historię musicalu w stronę osób, które chciałyby pogłębić swoją wiedzę o musicalu.
W ciągu całego sezonu, będzie tworzona „Scenopedia”,składającą się z tematów, które pozwolą rozgryŸć tajemnice teatru.
Jak powstaje spektakl?
Jakim slangiem porozumiewają się pracownicy muzycznego?
Jakie nazwisko trafia na afisz, a kto zostaje anonimowy?
Skąd biorą się pieniądze na przedstawienia?
Czy aktor musicalowy potrafi wszystko?
Jak wygląda jego dzień, co robi gdy nie widzimy go na scenie?

Opowieściom o machinie zwanej „TEATREM MUZYCZNYM”, towarzyszyć będą fragmenty musicali znanych i tych nieco zapomnianych wykonywanych przez artystów teatru.
A dla romantyków i marzycieli spektakl z piosenkami Kurta Tucholsky’ego.

Serdecznie zapraszamy
Aktywny senior - Karate 50+

plakat karate senior
Nowy Plan zajęć

Na stronie pojawił się nowy plan zajęć na rok 2017/2018 .Inauguracja roku akademickiego 2017/2018

Zapraszamy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wiekuna uroczystą inaugurację roku akademickiego 2017/2018 która odbędzie się 10 paŸdziernika 2017 r. o godz. 11:00 w Państwowej Galerii Sztukiprzy Placu Zdrojowym 2.

Wykład inauguracyjny wygłosi: Katarzyna Rozmarynowska Temat wykładu: „Tajemnice Sopockich ogrodów”.

Zajęcia rozpoczną się od 11 paŸdziernika 2017r.


Zaproszenie

W piątek, 22 września o godz. 15.00 serdecznie zapraszamy na oficjalne rozpoczęcie budowy CENTRUM OPIEKI GERIATRYCZNEJ W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM. Uroczystość odbędzie się przy ul. 23 Marca w Sopocie (teren Pomorskiego Centrum Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie Sp. o.o. oraz boiska MOSIR).

Broszura - Pobierz w PDF


Wystawa fotografii" Gdańsk - w obiektywie studentów UTW Sopot" w Sopotece

Wystawa fotografii" Gdańsk - w obiektywie studentów UTW Sopot" w Sopotece - galerii kultury multimedialnej wystawa czynna do 31 sierpnia 2017 roku.
Wstęp wolny.
Kurs fotograficzny
Zapisy na rok akademicki 2017/2018.

Zapisy na rok akademicki 2017/2018 rozpoczynają się 1 września 2017r. Osoby pragnące złożyć kwestionariusz zapraszamy do sekretariatu przez cały wrzesień we wtorki i piątki w godzinach 9:00 – 14:00

Obowiązek złożenia kwestionariusza mają osoby które ukończyły dwuletni cykl zajęć tj. składały kwestionariusz w roku akademickim 2015/2016 Osoby które w roku 2016/2017 składały kwestionariusz pragnące dokonać zmian dotychczasowych zajęć zapraszam w paŸdzierniku.

Rozkład zajeęć

Osoby które mają zaległości w opłatach za zajęcia w roku 2016/2017 nie będą miały możliwości kontynuacji zajęć.

nr konta na które można dokonywać opłat za zajęcia to:

40 1160 2202 0000 0000 7901 8903

***

Nieuczęszczanie na zajęcia przez okres 4 tygodni może powodować wykreślenie z listy, jednak nie zwalnia to z konieczności uiszczenia opłaty. Tylko i wyłącznie rezygnacja zgłoszona w sekretariacie może zwolnic Państwa z opłaty za zajęcia.
Zapraszamy do lektury Eco Press Sopot, czasopisma tworzonego przez grupę ekologicznę SUTW.
Sopocki Festiwal Finansowy

Już w najbliższą niedzielę 4 czerwca, rozpoczyna się Sopocki Festiwal Finansowy. Zapraszamy SENIORÓW na cykl warsztatów i wykładów skierowanych do seniorów – od elektronicznej bankowości, kwestii konsumenckich, bezpieczeństwa finansowego, prawa spadkowego po rezerwowanie i płacenie on-line za wycieczki zagraniczne. UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY.


>>> POBIERZ PROGRAM <<<Zakończenie roku akademickiego 2016-2017

Zapraszamy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na uroczyste zakończenie roku akademickiego 2016/2017 które odbędzie się w środę 14 czerwca 2017 r. o godz. 11:00 w Zespole Szkół nr 1 w Sopocie ul. Książąt Pomorskich 16/18.

W programie recital Laury Łącz "Między mną, a Tobą".
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Świąteczne

Organizacja roku UTW 2016-2017

Organizacja roku na SOPOCKIM UNIWERSYTECIE TRZECIEGO WIEKU.

>>> POBIERZ PLIK <<<
Plan zajęć na 2016 rok.

Poniżej można pobrać plik z planem zajęć na 2016 rok.

>>> POBIERZ PLIK <<<
Inauguracja roku akademickiego 2016/2017

Zapraszamy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2016/2017 która odbędzie się w poniedziałek 10 paŸdziernika 2016 r. o godz. 11:00 w Państwowej Galerii Sztuki przy Placu Zdrojowym 2.

Wykład inauguracyjny wygłosi: Przemysław Staroń
Temat wykładu: „Podróż bohatera”
Zajęcia rozpoczną się od 11 paŸdziernika 2016r.
Oferta Uniwersytetu Trzeciego Wieku na rok akademicki 2016/2017

>>>POBIERZ PLIK<<<

Zapisy na rok akademicki 2016/2017

>>>POBIERZ PLIK<<<

Zapisy na rok akademicki 2016/2017

W Sopockiej Mediatece (nowy kompleks dworcowy w Sopocie, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14) w dniach 1-30 czerwca 2016r. można obejrzeć prace naszych zdolnych studentów którzy swoją pasje rozwijają pod czujnym okiem Marka Bogackiego.


Dzień Calypso Sopot

Już w najbliższą sobotę 4 czerwca w godzinach 10-15 spotykamy się w Calypso w Sopocie. Zapowiada się fantastyczna impreza!. ZAPRASZAMY!!!


Zakończenie roku akademickiego 2015/2016

Zapraszamy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na uroczyste zakończenie roku akademickiego 2015/2016 która odbędzie się w piątek 10 czerwca 2016 r. o godz. 12:00 w Sopotece nowy kompleks dworcowy w Sopocie, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14

w programie;
wykład filozoficzny - "Człowiek między ziemią a niebem"
w formie dramatycznej /oratorium/,
autorstwa dr Ewy Polińskiej-Mackiewicz,
w wykonaniu grupy Studentek UTW w Sopocie.


Wystawa "Nieco Morza"


Życzenia wielkanocne


Dancing - Zapraszamy


ORGANIZACJA ROKU NA SOPOCKIM UNIWERSYTECIE TRZECIEGO WIEKU

>>>Pobierz dokument<<<
Super Senior - komunikat

Zagłosuj na SUPER SENIORA 2015
Znasz seniora lub seniorkę, którzy mają ciekawe pasje i zarażają pozytywną energią, zgłoś ich kandydaturę do tytułu SUPER SENIOR 2015. Możesz również zgłosić sam siebie. Organizatorzy 6 Sopockich Targów Seniora poszukują Super Seniorów, osoby które swoim przykładem udowadniają, że jesień życia może być ciekawa i aktywna. Na zwyciezców czekają atrakcyjne nagrody i tytuł SUPER SENIOR 2015.

>>>Zobacz pełen komunikat<<<
Zapisy na rok akademicki 2015/2016

Zapisy na rok akademicki 2015/2016 rozpoczynają się 1 września 2015r. Osoby pragnące złożyć kwestionariusz zapraszamy do sekretariatu przez cały wrzesień we wtorki i piątki w godzinach 9:00 - 14:00

Obowiązek złożenia kwestionariusza mają osoby które ukonczyły dwuletni cykl zajęć tj. składały kwestionariusz w roku akademickim 2013/2014. Osoby które w roku 2014/2015 składały kwestionariusz pragnące dokonać zmian dotychczasowych zajęć zapraszam w paŸdzierniku

>>>Opłaty semestralne 2014-2015<<<
EkoSopotPress II i III

>>>EkoSopotPress II<<<
>>>EkoSopotPress III<<<
Harmonogram miedzypokoleniowych wyjść do centrów kultury

>>>Pobierz Plik<<<Wydarzenia muzyczne dla sopockich seniorów

Zakonczenie roku akademickiego 2014/2015

Wystawa fotografii - Trzecie spojrzenie V

Wykłady otwarte

Wystawa "Wolontariat 50+"

Od wczoraj w naszym Centrum można obejrzeć niezwykle emocjonalną wystawę zdjęć zrealizowanych w ramach projektu Senior Capital - Wolontariat 50+, którego byliśmy partnerem. ZAPRASZAMY

świąteczne życzenia 2014

świąteczny kiermasz rękodzieła - dzień drugi

świąteczny kiermasz rękodzieła

Plan zajęć 2014

Na stronie pojawił się nowy plan zajęć UTW.
>>>Zobacz plan zajęć<<<
Inauguracja roku akademickiego 2014/2015

Zapraszamy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku
na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2014/2015
która odbędzie się w piątek 10 paŸdziernika 2014 r. o godz. 13:00
w Państwowej Galerii Sztuki przy Placu Zdrojowym 2.
Wykład inauguracyjny wygłosi;
Przemysław Staron
Temat wykładu: "Szcześliwy ten, kto swojego szczęścia nie zawdzięcza szczęściu"

Zajecia rozpoczną się od 13 paŸdziernika 2014r.
Koncert piosenki powstańczej

Opłaty semestralne 2014-2015

Opłaty semestralne 2014/2015 za udział w zajęciach organizowanych w ramach Sopockiego UTW
>>>Pobierz plik<<<
Zapisy na nowy rok akademicki 2014/15

Zapisy na nowy rok akademicki 2014/2015 rozpoczynają sie 2 września 2014r. Osoby pragnące złożyć kwestionariusz zapraszamy do sekretariatu przez cały wrzesień we wtorki i piątki w godzinach 9:00 - 14:00

Obowiązek złożenia kwestionariusza mają osoby które ukonczyły dwuletni cykl zajeć tj. składały kwestionariusz w roku akademickim 2012/2013 Osoby które w roku 2013/2014 składały kwestionariusz pragnące dokonać zmian dotychczasowych zajęć zapraszam w paŸdzierniku.
Wystawa prac studentów UTW "Jedenastolatki"

6 sierpnia o godz.18.00 odbędzie się wernisaż wystawy "Jedenastolatki", Sopot, Plac Zdrojowy 2


I edycjia Ogólnopolskiego Konkursu Miss po 50ce.

Celem organizatorów Konkursu jest zwrócenie uwagi na problemy odsunięcia, a często wręcz wykluczenia zawodowego, odrzucenia, syndromu "pustego gniazda", spadku samooceny, które tak często dotykają właśnie kobiety po pieadziesiątym roku życia. Jednocześnie uświadomienie im, że życie po 50-tce, nadal może mieć ogromną wartość, smak i pazur, czego najlepszym przykładem jest Katarzyna Czajka, która po 50-tce całkowicie odmieniła swoje życie. Projekt ma również na celu integrację miedzypokoleniową.

Prosimy o głosowanie na naszą kandydatkę na stronie internetowej:
www.misspo50.pl, zakładka "KANDYDATKI" Katarzyna Jerzmanowska
(przez kliknięcie nazwiska lub zdjęcia kandydatki)

Głosowanie trwa od 25.06.2014 do 28.07.2014r.

Prosimy także o polubienie profilu "Miss po 50" na Faebooku.


>>>Klinknij aby pobrać plik<<<Zaproszenie na zakończenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zapraszamy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku
na uroczyste Zakończenie roku akademickiego 2013/2014 która odbędzie się w poniedziałek 16 czerwca 2014 r. o godz. 11:00
w Zatoce Sztuki przy. Alei Franciszka Mamuszki 14.
wykład wygłosi;
Jerzy Snakowski
Temat wykładu: "Opera dla opornych".
o godz. 18:00 odbędzie się TEATR CZYTANY pt. "Kobieta-czyli zabawa w chowanego" przygotowane przez grupę słuchaczy UTW napisany przez dr Ewe Polinską - Mackiewicz

Zapraszamy

>>>Klinknij aby pobrać plik<<<Dziadkowie dla wnuków - gry planszowe w Sopocie

>>>Klinknij aby pobrać plik<<<EkoSopotPress III

>>>Klinknij aby pobrać plik<<<Wystawa

Na Krawędzi - wystawa fotograficzna

Sopot w obiektywie

Wernisaż wystawy 16 maja o godz. 18:00
Miejska Biblioteka Publiczna ul. 3 maja 6

Warsztaty Komputerowe - UWAGA!!!

Warsztaty Komputerowe (Grażyna Taczała)
grupy CF,A1,K1,H1

UWAGA!!!

p. Marzena Parowińska dysponuje wolnym terminem jedynie w czwartki 8:00 -9:30, 9:30-11:00. Natomiast wszystkie grupy według ustalonego juz planu zajęć, może poprowadzić p. Sławomira Pajewska od 25.10.2013 kontynuując program p. Grażyny Taczały. Osoby zainteresowane zajęciami z p. Parowińską proszone są o kontakt z sekretariatemTydzień ruchu 2013

Sopockie Foto-Fascynacje

Inauguracja roku akademickiego 2013/2014

Zapraszamy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2013/2014 która odbędzie się w czwartek 10 pażdziernika 2013 r. o godz. 11:00

w Zatoce Sztuki przy. Aleji Franciszka Mamuszki 14.

wykład inauguracyjny wygłosi; Przemysław Staroń

Temat wykładu: "Gdyby młodość wiedziała, gdyby starość mogła..." - Absurdy ageizmu i stereotypów dotyczących wieku.?"

Zajęcia rozpoczną się od 11 paŸdziernika 2013r.
Plan zajęć na paŸdziernik 2013.

Plan lekcyjny dostępny w dokumencie Microsoft Word
Sopockie foto - fascynacje

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sopocie i MCKA Zatoka Sztuki zapraszają na wystawę prac fotograficznych p.t. "Sopockie foto -fascynacje"

Wystawa ta będzie jedną z licznych prezentacji dorobku wykładowców i słuchaczy UTW w Sopocie, obchodzącego 10-ta rocznicę swojego powstania. Autorami zdjęć są uczestnicy warsztatów fotograficznych prowadzonych przez p. Marzene Parowińską i p. Marka Bogackiego na UTW w Sopocie. Autorzy to emeryci-entuzjaści fotografowania, którzy uwolnieni od zawodowych obowiazków wiącej czasu przeznaczają na zdrowotne spacery i na robienie zdjęć -także Sopotu. Kochając swoje miasto, szukają sladów jego historii, ciekawych zakamarków, przyglądają się zabytkom i "nowościom" w architekturze, ludziom, przyrodzie . Przyznać trzeba że stałym, niewyczerpanym tematem dla obiektywu jest plaża i morze. Prezentowane zdjęcia stanowią drobną cześć fotograficznego dorobku słuchaczy UTW. Ograniczoną ilość miejsca zmusza nas do eliminacji wielu zdjęć z tych , które chcielibyśmy przedstawić. Wystawa prezentowana będzie w dniach 7 - 25 paŸdziernika 2013r w MCKA Zatoka Sztuki, Al. F. Mamuszki 14, 81-718 Sopot.Zapraszamy
Wystawa MalarstwaZapraszamy
Wystawa FotografiiZapraszamy
Zaproszenie na 10-lecie UTW

Niniejszym mamy zaszczyt zaprosić Wszystkich Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na obchody Jubileuszu 10-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sopocie, które odbedą się dnia 13 czerwca 2013 r.


Ogłoszenie

Dodatkowe zajęcia GIMNASTYCZE dla grup piątkowych odbedą się dnia 11.06.2013r. od godz. 11.30 w terenie. Spotkanie w Młodzieżowym Domu Kultury

Zapraszamy
Ogłoszenie

Dnia 5.06.2013r. (środa) zajęcia METODY NA STRES prowadzone przez panią Edytę Bonk, odbywające się w Młodzieżowym Domu Kultury zostaną przeniesione do CKU Sala 302

Przepraszamy za zmiany
Ogłoszenie!!!

W dniach 3-4-5.06.2013 r. ( poniedziałek, wtorek i środa) zajęcia, odbywające się w Młodzieżowym Domu Kultury zostaną przeniesione do CKU. GIMNASTYKA prowadzona przez Panią Bożenę Steffen odbywać się będzie w Sali 103 , zajęcia Tai-Chi prowadzone przez pana Mariusza Jasińskiego i Terapia ruchem prowadzona przez pana Mariusza Tomaszewskiego odbedą się w Sali 302

Przepraszamy za zmiany
Ogłoszenie!!!

Zajęcia Spotkania Filmowe prowadzone przez panią Elwirę Rewinską Krzewinską odbedą się dnia 6.06.2015 r.(czwartek)zamiast dnia 5.05.2013r(środa)

Przepraszamy za zmiany
Bajkowy świat

Przerwa majowa

W dniach 29.04-5.05.2013r. wszystkie grupy nie mają zajeć ze względu na świeta majowe. W dniach 6-15.05.2013r. zajęcia, odbywające się w Młodzieżowym Domu Kultury (wszystkie zajecia gimnastyczne) odbywają się normalnie według planu. Zajęcia, które odbywają się w CKU są odwołane ze względu na matury.

Przepraszamy za zmiany
Ogłoszenie

Dnia 14.05.2013r. grupy N1 i A1 Języka Niemieckiego będą odrabiać zajęcia w godz. 9:00 -10:00 grupa N1 oraz 10:10-11:10 grupa A1

Zapraszamy
Pierwsza pomoc - szkolenie

Wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału W BEZPŁATNYM SZKOLENIU Z PIERWSZEJ POMOCY proszone są o zgłaszanie się do sekretariatu UTW.

Zapraszamy do udziału w zajęciach.
Warsztaty turystyczne

Warsztaty Turystyczne D marzec
Warsztaty Turystyczne S marzec
Warsztaty Turystyczne S marzec
Warsztaty Turystyczne Sobótki marzec
Kiermasz wielkanocny

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sopocie zaprasza na świąteczny kiermasz wielkanocny 11-12.03.2013r oraz 18-19.03.2013r w godz.11-13.

>>Zobacz plakat<<<
Zapraszamy
Ogłoszenie!

Od dnia 7.03.2013r. zajęcia Język Niemiecki dla grup N1 i A1 (czwartkowych) odbywać będzie się w godz. 11:00 -12:00 grupa N1 oraz 12:10-13:10 grupa A1 w sali 12

Za zmianę przepraszamy.
Nowoczesne i bezpieczne finanse seniora.

Osoby chętne do wzięcia udziału w zajęciach "NOWOCZESNE I BEZPIECZNE FINANSE SENIORA" (wykład i warsztaty) proszone są o zgłaszanie się do sekretariatu UTW w celu zapisania.

Zapraszamy do udziału w zajeciach.
Tańce świata - odwołane

Dnia 1.03.2013r(piątek)warsztaty Tańce świata i Choreoterapia prowadzone przez panią Magdalenę Langowską nie odbedą się z powodu braku sali w Młodzieżowym Domu Kultury

Przepraszamy za zmiany
Zamiana sal

Dnia 7.03.2013r. zajęcia Turystyka Kulturowa z panią Krystyną Ziebińską Danielewicz i warsztaty Filmowe z panem Jerzym Afanasjewem odbedą sie w sali 202.

Przepraszamy za zmiany
Ogłoszenie!

W dniach 25.02-1.03.2013 r. zajęcia, odbywające się w Młodzieżowym Domu Kultury zostaną przeniesione do CKU GIMNASTYKA prowadzona przez Panią Bożene Steffen odbywać się będzie w Sali 103 ,zajęcia METODY NA STRES prowadzone przez Panią Edyte Bonk odbedą się w Sali 202.

Przepraszamy za zmiany
TAI-CHI

W dniach 26.02.2013r warsztaty TAI - CHI prowadzone przez pana Mariusza Jasińskiego nie odbedą się z powodu braku sali w Młodzieżowym Domu Kultury

Przepraszamy
Terapia ruchem

W dniach 25.02.2013r.-1.03.2013r warsztaty Terapia ruchem prowadzone przez pana Mariusza Tomaszewskiego nie odbedą się z powodu braku sali w Młodzieżowym Domu Kultury

Przepraszamy
OGŁOSZENIE !!!

Dnia 7.02.2013r. (czwartek) zajęcia Język angielski prowadzony przez panią Barbare Kaszubowską nie odbedą się z powodu nieobecności prowadzącego. Zajęcia te zostaną odrobione w innym terminie.
Przepraszamy
OGŁOSZENIE !!!

Osoby chętne do wzięcia udziału w warsztatach nordic walking, które rozpoczną się od semestru letniego tj. od 25 lutego i bedą prowadzone przez pana Mariusza Hajduka, proszone są o zgłaszanie się do sekretariatu UTW.

Zapraszamy do udziału w zajeciach.

OGŁOSZENIE !!!

Dnia 8.02.2013r o godz. 10:30 w sali 12 odbędzie się spotkanie organizacyjne z panem Mariuszem Hajdukiem, wszystkich osób chętnych do wzięcia udziału w warsztatach NORDIC WALKING zapraszamy.Wystawa

Wystawa słuchaczy sopockiego UTW w restauracji "Sanatorium".

Ogłoszenie

Od dnia 11.01.2013 r. zajęcia GIMNASTYCZNE prowadzone przez panią Katarzynę Garsztke Szczesną zostały przeniesione do Młodzieżowego Domu Kultury na godz. 13:00. Zajęcia te poprowadzi Pani Bożena Steffen
Przepraszamy za zmiany.Ogłoszenie

Dnia 8.01.2013 r. (wtorek) Kawiarenka Internetowa będzie NIECZYNNA

PrzepraszamyOgłoszenie

Od dnia 11.01.2013 r. wykład Turystyczny i zajęcia śmiechoterapia odbedą się wyjątkowo w Sali 202.Zaproszenie

W związku z tematem 21 finału Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów" mamy przyjemność zaprosić wszystkich seniorów do udziału w spotkaniu na Molo w Sopocie w najbliższy czwartek dnia 10.01.2013r. o godzinie 12:00. Celem spotkania będzie zamanifestowanie swojego poparcia dla idei Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz ważnej roli aktywności Seniorów. Podczas spotkania bedą mieli Panstwo możliwość wypowiedzi się dla Telewizji Polskiej na temat: " Jaką rolę pełni dla mnie Uniwersytet Trzeciego Wieku"

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanychWystawa

Kobieta głód miłości

Zapraszamy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na wykład ogólny, który odbędzie się w czwartek 6.12.2012r. w godzinach od 12:30 do 14:00 Centrum Kszta3cenia Ustawicznego w Sopocie ul. Kościuszki 22-24 w Sali 04

Temat wykładu: "Kobieta głód miłości"


Trening zdrowotny

Zapraszamy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na wykład ogólny, który odbędzie się w czwartek 22.11.2012r. w godzinach od 12:30 do 14:00 w Sali 04

Temat wykładu: "Trening zdrowotny osób po 50-tym roku życia- czyli jak zachować sprawność i dobre samopoczucie
Wykład poprowadzi: Katarzyna Garsztka SzczesnaWarsztaty filmowe

Zapraszamy osoby zapisane na warsztaty filmowe prowadzone przez Pana Jerzego Afanasjewa na pierwsze zajęcia, które odbedą się 15.11.2012r (czwartek) w godz. 14:00 -15:30 w Sali 04Religioznastwo - zmiana

Od dnia 12.11.2012 r. zajęcia Religioznawstwo odbywać bedą się w godz. 9:50 -11:20 i 11:20-12:50 w Sali 12
Przepraszamy za zmianyZajecia odwołane

Dnia 16.11.2012 r. (piątek) zajęcia KOMPUTEROWE prowadzone przez panią Beatę Harasim nie odbedą się.śmiechoterapia - zmiana godzin

Od dnia 9.11.2012 r. zajęcia śmiechoterapia odbywać bedą się w godz. 12:30 -13:30 w Sali 04 Centrum Kszta3cenia Ustawicznego w Sopocie ul. Ko?ciuszki 22-24Zajęcia odwołane

Od dnia 31.10.2012 r. zajęcia NORDIC WALKING prowadzone przez panią Katarzyne Garsztke Szczesną zostały zawieszone do odwołania z powodu niskiej frekwencji.
Przepraszamy
Zajęcia odwołane

W piątek 09 listopada 2012 z przyczyn od nas niezależnych zostają odwołane wszystkie zajęcia odbywające się w Młodzieżowym Domu Kultury.
Za zmianę przepraszamy.
Ekoparty

Słuchacze zajęć z ekologii Dnia 6.11.12 (wtorek) odbędzie się ekoparty - biesiada surówkowo - sałatkowa. Wszystkich słuchaczy zapraszamy i prosimy o przyniesienie ulubionych surówek i sałatek. Mile bedą widziane informacje dotyczące składników pokarmowych w nich zawartych - informacje na temat witamin, biopierwiastków i innych związków zawartych w przyniesionych surówkach i sałatkach.
Do zobaczenia na ekoparty


Uroczysta Inauguracja

W czwartek 11.10.2012r. odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2012/13 na Sopockim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Prezydent Sopotu Pan Jacek Karnowski i dyrektor UTW Pani Aleksandra Cięglewicz-Wachowiak wręczyli indeksy nowym studentom. Wykład inauguracyjny "Jak starzeć się pięknie" wygłosiła Pani Edyta Bonk. Uroczystość zakonczyła się wspólną fotografią.

Plan zajęć na rok 2012/13

Zajęcia rozpoczynają się w poniedziałek 15 paŸdziernika 2012 roku.
Serdecznie zapraszamy.
POBIERZ PLAN


Zapraszamy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2012/2013,
która odbędzie się

w czwartek 11 paŸdziernika 2012 r.
o godz. 12:00

w auli
Zespo3u Szkół nr 1
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Sopocie
przy ul. Książąt Pomorskich 16/18.

Wykład inauguracyjny wygłosi
mgr Edyta Bonk


zajęcia rozpoczną się
od 15 paŸdziernika 2012r.RAZEM W SOPOCIE
WSPÓLNOTA RADOśCI EURO 2012

Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie filia Nr7 zaprasza na wernisaż fotografii słuchaczy Uniwersytetu III Wieku w Sopocie.
NARODOWE CZYTANIE "PANA TADEUSZA"

8 wrzeżnia - SOPOT - 10.00-13.00 - Sopockie Centrum Seniora- NARODOWE CZYTANIE "PANA TADEUSZA" - zainicjowane przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
Nabór na nowy rok akademicki 2012/13

Nabór na nowy rok akademicki 2012/13 rozpoczyna się we wtorek 4 września 2012 od godz. 9.00 sekretariat w pok. 6 czynny w każdy wtorek i piątek w godz. 9.00 - 13.00
Zakończenie roku akademickiego Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

4 czerwca 2012 w auli Zespołu Szkół nr 1 w Sopocie odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas uroczystości Prezydent Miasta Pan Jacek Karnowski wręczył dyplomy tegorocznym absolwentom.
Fotografia naszą pasją

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu i studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sopocie zapraszają na wystawę fotografii pt.: "Cudowny świat - w obiektywie studentów UTW w Sopocie". Wernisaż wystawy odbędzie się 14.08.2012 o godz. 18.00. Wystawa potrwa od 14 sierpnia do 1 września br. Można ją oglądać codziennie w galerii Dworku Sierakowskich Towarzystwa Przyjaciół Sopotu ul. Czyżewskiego 12 w godz. 12.00 - 19.00. Wstęp wolny.W ramach obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012 Sopocki Uniwersytet Trzeciego Wieku i Urząd Miasta Sopotu zorganizowały konkurs fotograficzny "Młodzi widziani oczami starszych i starsi widziani oczami młodych". Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych a prace laureatów zostały wyeksponowane na Kościele św. Jerzego w Sopocie.W kategorii "najlepsza praca wśród młodzieży" nagrody otrzymali:
1. Agnieszka Biedrzycka - II LO Sopot - NAGRODA GŁÓWNA
2. Joanna Fudala - III LO Sopot - WYRÓŻNIENIE
3. Daria Szumowska - ZSH- WYRÓŻNIENIE
4. Tomasz Szczechowiak - III LO Sopot- WYRÓŻNIENIE

W kategorii "najlepsza praca wśród seniorów" nagrody otrzymali:
1. Brygida Zas3awska UTW - NAGRODA GŁÓWNA
2. Maciej Grzelak UTW - WYRÓŻNIENIEEuropejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej w II Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie Seniorzy i Uczniowie razem:)
Małe Podróże 2

Wystawa fotograficzna Elżbiety Landowskiej

Galeria 1 - Wiosenny szlak "Trójek" dzień pierwszy

Galeria 2 - Wiosenny szlak "Trójek" cd
Galeria 3 - Podlasie- ciekawe miejsca
Galeria 4 - Nad BiebrząStrona powstała w ramach projektu "e-Senior, czyli mędrzec XXI wieku", finansowanego z dotacji Fundacji dla Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Aktualizacja w ramach projektu "Seniorska wizja ekorozwoju lokalnej społeczności - czyli nigdy nie jest za późno, aby zadbać o środowisko.", dotowanego, jak powyżej, ze środków Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności przez Fundację dla Uniwersytetu Jagiellońskiego.