Twoja pasja - Twój zawód

Zapisz się na bezpłatne kursy zawodowe.

Wspieramy dzieci obcokrajowców sopockich szkół rusza projekt „Równi sobie”.

Informujemy, że Stowarzyszenie „Praca-Edukacja-Zdrowie” działające przy CKU Sopot otrzymało grant ze środków Gminy Miasta Sopotu na realizację projektu „Równi sobie”. Projekt realizowany jest w porozumieniu z Wydziałem Oświaty (umowa  nr 137/Fn/22) w ramach zadania publicznego, mającego na celu edukację dla uczniów cudzoziemców/repatriantów.

Niektórzy obcokrajowcy wybierają Sopot, jako miejsce do życia, z wyboru lub przymusu. W grudniu 2021 r. w sopockich szkołach uczyło się 200 dzieci cudzoziemców. To z myślą o nich powstał projekt „Równi sobie”. Podpisanie umowy na realizację projektu zbiegło się z wybuchem konfliktu zbrojnego u naszych wschodnich sąsiadów. Po 24.02.2022 r. do Sopotu szybko zaczęły trafiać rodziny uciekające z ogarniętej wojną Ukrainy. Polskie szkoły, z dnia na dzień, stanęły na niespotykaną dotąd skalę przed problemem pilnej organizacji zajęć dla uchodźców.

 „Równi sobie” to projekt dla uczniów sopockich szkół podstawowych i ponadpodstawowych z rodzin migranckich. Zajęcia będą ukierunkowane na podnoszenie umiejętności nauki przedmiotów w języku polskim oraz na naukę języka polskiego. Zaplanowaliśmy przeszło 200 godzin wsparcia dla uczniów (164 godziny zajęć edukacyjnych i 62 godziny pracy tłumaczy) w wymiarze adekwatnym do potrzeb poszczególnych szkół.

Projekt koordynowany będzie przez asystentki międzykulturowe. Zakończenie projektu przewidziane jest na koniec czerwca 2022 r.

Centrum Kształcenia Ustawicznego
im. Bohaterów Wybrzeża w Sopocie
Adres
ul. Tadeusza Kościuszki 22-24
81-704 Sopot
Dane kontaktowe

tel: 58 551 17 13
tel/fax: 58 551 00 11
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © Wszelkie prawa zasteżone | Mapa strony

Projekt i realizacja. Strony WCAG dla instytucji - itee.pl