Twoja pasja - Twój zawód

Zapisz się na bezpłatne kursy zawodowe.

Projekt „Szlakiem sopockich pomników i rzeźb” realizowany przez Stowarzyszenie Praca-Edukacja-Zdrowie

Projekt miał na celu rozbudowanie istniejącej oferty przewodników po Sopocie o materiał fotograficzny wraz z opisem lokalizacji, historii i autorstwa części pomników i rzeźb .  Wypracowany rezultat projektu: przewodnik „Szlakiem sopockich pomników i rzeźb” opracowany został w wersji elektronicznej. Projekt realizowany  w okresie: 16.08.2021/31.12.2021 przez Stowarzyszenie Praca-Edukacja-Zdrowie, działające przy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie.

 Stowarzyszenie ściśle współpracuje z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, gdzie m.in. kształcą się osoby dorosłe na Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych (KKZ), uczestnicząc w kursach z obszaru: fotografii, umiejętności graficznych i komputerowych; ponadto seniorzy będący słuchaczami Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (SUTW). W projekcie zaplanowano uczestnictwo zarówno słuchaczy SUTW jak i uczestników KKZ.

Niniejszy projekt stanowi początek długoterminowego działania, mającego na celu opracowanie przewodników, prezentujących dzieła określonych artystów, które znajdują się w przestrzeni publicznej. Niejednokrotnie dzieła te, nie są opatrzone tabliczką informującą o jego autorze i historii powstania. Brak opisów w języku angielskim, nie mówiąc już o dostępności informacji dla osób z niepełnosprawnościami.

Mając na uwadze potrzebę opracowania materiału, mającego zastosowanie również dla obcokrajowców, opracowano rezultat w dwóch wersjach językowych: j. polskim i j. angielskim.

Ponadto zorganizowano dwa wydarzenia o charakterze edukacyjnym (29.12.2021 r.)  : seminarium dla pracowników CKU Sopot i Stowarzyszenia Praca-Edukacja-Zdrowie; wystawę prac fotograficznych połączona z prezentacją wypracowanej elektronicznej wersji przewodnika.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w prace nad niniejszym przewodnikiem, za poświęcony czas prywatny.

Projekt współfinansowany ze środków otrzymanych z Gminy Miasta Sopotu w ramach zadania publicznego: „Kultura, sztuka, ochrony dóbr kultury i tradycji”, cel: „Realizacja projektów z zakresu edukacji kulturalnej i integracji z osobami niepełnosprawnymi, emigrantami oraz osobami narażonymi na dyskryminację i wykluczenie społeczne”, nr umowy 563/FN/21.

Centrum Kształcenia Ustawicznego
im. Bohaterów Wybrzeża w Sopocie
Adres
ul. Tadeusza Kościuszki 22-24
81-704 Sopot
Dane kontaktowe

tel: 58 551 17 13
tel/fax: 58 551 00 11
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © Wszelkie prawa zasteżone | Mapa strony

Projekt i realizacja. Strony WCAG dla instytucji - itee.pl